O nas – KWIECI – REZERWUJ ONLINE

O nas

Kopia DZIECI CZUJĄ SIĘ U NAS ŚWIETNIE

Butikowy dom gościnny w stylu slow

Butikowy dom gościnny u stóp Gór Izerskich, łączący historię domu z 1913 r. z wysmakowanym designem. Stworzyliśmy kameralny dom gościnny dla osób, które marzą o tym, by zapomnieć o gwarze wielkiego miasta i pozwolić otulić się kojącej naturze, nie rezygnując z wygód współczesnego świata. A najważniejsze w Kwieci to jedzenie. Specjalnie do Kwieci raz na pół roku przyjeżdża Agata Zięba, Szefowa kuchni warszawskiej Bibendy i tworzy nam nowe menu na śniadania i obiadokolacje.

DSC01077

Kwieci to dobry design i lokalna kuchnia

Z myślą o komforcie Gości, w aż 400-metrowym domu przygotowaliśmy wyłącznie 4 przestronne pokoje: 2 lub 3-osobowy, oraz 2 dwupoziomowe apartamenty: 5-osobowy i 6-osobowy. Ważną częścią siedliska jest duży teren z sadem i ogrodem, bezpośrednio sąsiadujący z Górami Izerskimi. Jego wielkość (prawie 1 hektar) sprawia, że można tu spędzać czas zarówno z bliskimi i znajomymi, korzystając z wielu atrakcji, jak i w samotności, kontemplując przyrodę. Serce domu to znajdująca się na parterze wspólna sala, w której od rana do wieczora toczy się życie. Rano Goście spotykają się tu na wyśmienitych śniadaniach, w ciągu dnia prowadzą długie rozmowy, czytają, po zmroku odpoczywają przy kominku lub grają w gry planszowe. Sala poza posiłkami jest dostępna tylko dla dorosłych i dzieci 10+. Do dyspozycji najmłodszych Gości przygotowaliśmy pokoje dziecięce z zabawkami i Playstation w dwupoziomowych apartamentach (w pokojach nie ich nie ma) oraz plac zabaw na zewnątrz domu z hamakami i huśtawką. Ogromną wagę przywiązujemy do dobrej kuchni. W KWIECI serwujemy śniadania między 8:00 a 10:00 oraz obiadokolacje między 18:00 a 19:00, używając ekologicznych, lokalnych produktów najwyższej jakości. Wiele warzyw i owoców mamy z własnego bio-sadu i ogrodu. Przygotowujemy posiłki mięsne i wegetariańskie z twistem korzystając z dostępnych produktów lokalnych. Mamy też menu dziecięce.

DSC01077
060203_napisali o nas

Media o nas

Wideo

Canal+ – Daleko od Miasta sezon 6 odcinek 4
Onet.pl – Reportaż Karola Kosiorowskiego o nas
TVN Style – Nieoczywiste Miejsca sezon 2 odcinek 3

Magazyny internetowe

label-magazine.com

www.werandaweekend.pl

wyborcza.pl

zwyklezycie.pl

www.whitemad.pl

www.polandtraveltours.com

ustamagazyn.pl

www.f5.pl

www.vogue.pl

Blogi

www.miejscaimiejscowki.pl

ladnebebe.pl

www.martafilipczyk.pl

observatorium.pl

Kuchnia

pantasak.pl

www.vogue.pl

kukbuk.pl

Książki

Rozmowy przy stole – Natalia Sosin-Krosnowska
Odetchnij od Miasta – Tola Piotrowska
Cudne Manowce – Magda Grzebyk – autorka bloga Krytyka Kulinarna

Wydania Papierowe Magazynów które pisały o Kwieci:

Vogue Travel Polska
Twój Styl
Pani
Weranda Country
Gazeta Wyborcza
Zwykłe Życie

Dom gościnny z duszą. Nasza opowieść

Stworzymy go właśnie tu – tak pomyśleliśmy, gdy po raz pierwszy zobaczyliśmy piękny przedwojenny dom w Górach Izerskich. Ostatecznie kupiliśmy go w Halloween 2017 r. To była miłość od pierwszego wejrzenia do miejsca i ludzi, których tu spotkaliśmy. Prowadząc KWIECI, staramy się dzielić tym uczuciem i pasją z naszymi Gośćmi.

Dom Gościnny z duszą był naszym marzeniem. Jego realizacja ostatecznie wywróciła nasze wielkomiejskie życie do góry nogami. Dzięki mieszkaniu daleko od miasta zamieniamy warkot samochodów na ruchliwej ulicy – na śpiew ptaków, smog – na krystalicznie czyste izerskie powietrze, a tłumy ludzi – na niemal bezludne górskie szlaki.

Czar 100-letniego domu

Od początku wiedzieliśmy, że szukamy nieoczywistej lokalizacji w górach i niebanalnego domu: autentycznego, z całą pewnością – nie nowego. Góry Izerskie zauroczyły nas bezkresną przestrzenią, prawie nie zdominowaną przez człowieka florą i fauną oraz trudną do opisania magią, wynikającą z bogatej historii tych ziem, połączoną z fascynującą architekturą otaczających nas pałaców, zamków, domów i gospodarstw. Nasz dom ma swoją tożsamość. Został wybudowany w 1913 r. jako ewangelicka szkoła, później mieściły się w nim ośrodek kultury, przedszkole i biblioteka. W domu zachowały się autentyczne elementy, o które dbamy i odpowiednio eksponujemy – oryginalne belki konstrukcyjne, 105-letnia drewniana podłoga, kamienne schody i wiele innych. Niestety nie odkryliśmy jeszcze skarbów, ale cierpliwie czekamy na Złoty Pociąg;-)

Magia Gór Izerskich

Co najbardziej nas cieszy? To, że udało nam się stworzyć kameralny dom gościnny, w którym najważniejsza jest jakość, a nie ilość. To duży przywilej w dzisiejszym przepełnionym i szybkim świecie, móc prowadzić miejsce, gdzie człowiek jest w centrum uwagi. W KWIECI z rozmysłem stworzyliśmy wyłącznie 3 pokoje i liczne powierzchnie wspólne. Dzięki temu my mamy czas dla Gości, a Oni – dla rodziny, przyjaciół, dla siebie, dla swoich zwierząt. W Kwieciszowicach i w okolicy poznaliśmy wspaniałych ludzi, którzy nas inspirują, fascynują i pomagają w potrzebie. Myślimy sobie, że tu jest po prostu dobra energia – Goście to czują, lubią u nas być i wracać.

P.S. Oczywiście, że mamy historie związane z trudami remontowania starego domu, zabawne anegdoty, opowieści o nas – mieszczuchach, którzy zamieszkali na wsi. Chętnie dzielimy się nimi z naszymi Gośćmi. Zapraszamy!

Dom Gościnny z duszą: GOSPODARZE

Łukasz
Serce

Opiekuje się Gośćmi, tworzy atmosferę domu i dba o wizerunek KWIECI. Pomaga mu w tym wykształcenie dziennikarskie i doświadczenie w działaniach public relations dla największych inwestorów i firm w branży nieruchomości w Warszawie. W życiu z daleka od miasta najbardziej kocha magiczne krajobrazy Gór Izerskich i możliwość niemal nieograniczonego kontaktu ze zwierzętami.

Piotrek
Rozum

Robi wszystko to co Łukasz oraz o wiele więcej:-) Bez Niego nie byłoby KWIECI. Dzięki ścisłemu wykształceniu odebranemu na Politechnice Warszawskiej, najmniejszego kłopotu nie sprawiają mu logistyka, tworzenie biznesplanów i harmonogramów, nadzorowanie prac remontowych. Gdy tylko czas pozwala, zakłada plecak i wychodzi w góry – bardzo ceni tę wolność i możliwość pobycia samemu.

Rosiczka
Królowa

Jest najbardziej pracowitym ogniwem Zespołu – jak nikt inny śpi przez 20 godzin na dobę:-) Uwielbia wylegiwać się na słońcu, kocha dobrze zjeść, a jej pasją jest spoglądanie na świat z okiennego parapetu. W miejskim życiu… robiła dokładnie to samo, tylko w innych okolicznościach. W końcu jest Królową, więc nic nie musi. Kochamy Ją najbardziej na świecie!

Roger
Hrabia

Wszystko wie, wszystko mu się należy, wszystkich kocha, zwłaszcza bawiłby się z innymi pieskami odwiedzającymi Kwieci