Ogród i sad – KWIECI – REZERWUJ ONLINE

Ogród i sad

Zrelaksuj się

Dom gościnny KWIECI otacza prawie 1 ha terenu chronionego programem Natura 2000, z przepięknym widokiem na Góry Kaczawskie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – rodziny z dziećmi, znajomi, Goście, którzy chcą tu pobyć w samotności. Niekwestionowaną gwiazdą jest nasz sad i ogród ze świeżymi owocami, warzywami, cudnymi kwiatami i starodrzewiem.

Prosto z drzewa

Nasi Goście uwielbiają spędzać tu wolny czas.  Tuż za tylnymi drzwiami znajdują się sad i ogród. Można delektować się owocami zrywanymi prosto z drzewa czy krzaka – słodziutkimi czereśniami, bardzo soczystymi gruszkami klapsami, jabłkami, porzeczkami czy winogronami. Wszystkie plony są oczywiście ekologiczne i niepryskane, a kilka odmian jest już obecnie trudno dostępnych. Przygotowaliśmy wiele możliwości dla Wszystkich, którzy chcą w spokoju odpocząć. Do wyboru są np. hamaki wśród grusz i jabłoni, podwieszane fotele przy czereśni, leżaki z widokiem na góry, koce do piknikowania wśród stokrotek lub samotnia na samej górze działki. Na tym terenie można zorganizować ognisko z zachwycającym widokiem na Krainę Wygasłych Wulkanów. Znajduje się tu także wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin – labirynt ukryty w wierzbach, domek, piaskownica, slack-line, jest oczywiście możliwość gry w badmintona. Niesamowite są wieczory i noce. Góry Izerskie to jedno z niewielu miejsc w Europie najmniej zanieczyszczonych światłem, a więc można obserwować setki tysięcy gwiazd i ciał niebieskich, tworzących Drogę Mleczną. Latem wprawne oko bez trudu dostrzeże baśniowe świetliki.

Esencja natury

Aż trudno uwierzyć, że we współczesnym świecie istnieją takie miejsca – pełne dzikiej przyrody i ciszy. Teren wokół domu zapewnia nieograniczony kontakt z naturą. Bardzo częstymi gośćmi są tu zwierzęta. Nierzadko odwiedzają nas sarny, a obserwowanie licznych gatunków ptaków, również objętych ochroną, to prawdziwa uczta. Przylatują do nas np. dudek, orzeł biały, dzięcioł czarny, myszołowy, nietoperze, a do sąsiadów – puszczyk kaukaski. Mamy też ogromny przywilej obcowania z ponad 100-letnimi drzewami – kasztanowcami, jesionem, klonem-jaworem, dębem czy lipą. Przepiękne kwiaty kwitną od wiosny do późnej jesieni – przebiśniegi, tulipany, róże, hortensje, peonie, irysy, chabry i wiele innych. Nie bez przyczyny, ze względu na florę i faunę oraz krystalicznie czyste powietrze, Kwieciszowice w latach 30. były kurortem, do którego chętnie zjeżdżali kuracjusze z Berlina, Drezna i Lipska.

Zapraszamy do krainy natury, piękna i harmonii.