Wspólna sala – KWIECI – REZERWUJ ONLINE

Wspólna sala

Slow life w KWIECI

Slow life to dla jednych z naszych Gości możliwość jedzenia śniadania tak niespiesznie, że przychodzi pora obiadu, dla drugich – długie wieczorne rozmowy, a dla jeszcze innych – błogi spokój przy hipnotyzującym ogniu kominka. Sposobów na wytchnienie jest naprawdę dużo. Wszystkie je można realizować we Wspólnej Sali. To serce naszego domu, gdzie każdy odpoczywa jak chce.

Slow life to sposób spędzania czasu, który przychodzi naszym Gościom zupełnie naturalnie, właściwie już od chwili przekroczenia progu domu gościnnego KWIECI. Wiele chwil spędzają we Wspólnej Sali, którą zaprojektowaliśmy specjalnie dla Nich. To centralne miejsce domu, które zmienia swoje oblicze w zależności od pory dnia, od pory roku, od nastroju Gości i Gospodarzy:-)

Wspólna sala poza godzinami podawania posiłków jest dostępna dla dorosłych i dzieci powyżej 8 roku życia. Dzieci mają w Apartamentach Chabrowym i Kasztanowym przygotowane specjalne pokoje w wieloma zabawkami i Playstation a w pokoju Peoniowym kącik z zabawkami.

Slow life nie jedno ma imię

Wspólna Sala jest jednym z najbardziej okazałych pomieszczeń w całym domu. Liczy aż 60 mkw., ma prawie 4 metry wysokości i 3 wielkie okna, które ją pięknie doświetlają – w szczególności promieniami miękkiego zachodzącego słońca. Nasz dom gościnny został wybudowany w 1913 r. jako szkoła ewangelicka. Sala ta była dawną salą lekcyjną. Zależało nam, żeby współcześnie uczynić z niej miejsce, w którym każdy czuje się dobrze. We Wspólnej Sali Goście jedzą posiłki – śniadania, obiadokolacje lub kolacje. Ponieważ miejsce jest połączone z kuchnią, to przez cały dzień wspaniale pachnie tu świeżymi produktami, warzywami i owocami, smakołykami. Wiele godzin można spędzić na czytaniu, zapadając się w komfortowych miękkich fotelach. Przygotowaliśmy biblioteczkę gromadzącą dziesiątki książek i magazynów. Na tych, którzy chcą popracować lub dokończyć pilne zadania czekają wygodne stoły z krzesłami i gniazdkami na ładowarki. Popołudniami i wieczorami Wspólna Sala pełni najwięcej funkcji. Granie w planszówki? Proszę bardzo. Długie rozmowy przy kominku? A jakże. Wyspa pełniąca funkcję klimatycznego baru? Przygotujemy najlepsze napoje. Pokaz slajdów z podróży, obejrzenie ważnego wydarzenia, krótkometrażówki? W korzystaniu z rzutnika i ekranu multimedialnego ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Wygodnie i modnie

Wiele uwagi poświeciliśmy temu, żeby wnętrze Wspólnej Sali wyróżniało się wyjątkowym projektem architektonicznym. Jest ono połączeniem autentycznych elementów dawnego domu ze współczesnym designem. Udało nam się odzyskać połowę 100-letnich dębowych desek, które położyliśmy na podłodze, wyeksponowaliśmy stalowe belki konstrukcyjne, a w części kominka użyliśmy przedwojennych kafli ze starego pieca kaflowego. Rustykalność przełamujemy nowoczesnymi kamiennymi stołami, miedzianą konstrukcją nad wyspą, kultowymi żyrandolami według projektu Pani Jurek oraz krzesłami Paged zaprojektowanymi przez Nikodema Szpunara. Główną ścianę zdobią grafiki przygotowane specjalnie dla nas przez niezastąpioną graficzkę i ilustratorkę Agę Więckowską. Przedstawiają florę i faunę właściwą dla Izerów: firletkę poszarpaną i dudka. Charakterystycznie wykończone ściany dodają pomieszczeniu berlińskiego sznytu.